Ozdobí nevyužitý kout vaší zahrady

Určitě i vy jste si oblíbili letní večery, kdy pozvete známé a sousedy na grilování. Společné večery jsou natolik příjemné, že se k tomuto programu vracíte i několikrát do týdne. Čas od času vás však zamrzí, že je třeba vše odvolat a domluvit na jiný termín. Počasí si usmyslelo, že vám pro dnešní den nebude přát a spustilo drobný déšť. Maso už máte naloženo v chutné marinádě, víno se chladí a salát je hotov. Snad vám bude počasí přát příští den.

romantické zátiší

Kdybyste však měli na vaší zahradě menší přístřešek s posezením, problém by byl vyřešen. Grilování by se mohlo konat za každého počasí. Zahradní pergoly jsou velmi oblíbeným doplňkem, pro své všestranné využití. O víkendech je můžete využít jako místo pro snídaně a obědy, přes týden vám poskytnou klidný kout pro vyřízení několika pracovních záležitostí a večery se ponesou v duchu libé vůně grilovaného masa.

Pergolu můžete umístit zcela samostatně v některé části vaší zahrady. V takovém případě padne obvykle výběr na dřevěnou pergolu. Nebo můžete nechat zhotovit i moderní verzi. Ta slouží jako zastřešení vaší terasy u domu, vstupní části do domu, nebo některé z částí, která k domu přiléhá a poskytuje vám potřebné soukromí. Výběr materiálu následně ovlivní, jakou péči je třeba věnovat údržbě pergoly. O tu dřevěnou se pochopitelně musíte více starat, avšak o moderní hliníkovou konstrukci se nemusíte starat vůbec. Bude vám sloužit po mnoho let a stále bude vypadat jako v den, kdy jste si pod ni sedli se šálkem kávy poprvé.

dřevěné palubky

Vyberte si atraktivní doplněk vaší zahrady, nebo vaší terasy ze široké nabídky. A pokud se žádná neblíží vaší představě, nezoufejte. Nechejte si ji zhotovit přesně podle vašeho přání a vlastního nákresu. Ve fotogalerii jistě najdete celou řadu typů, pro inspiraci. Jak bude vypadat ta, která bude hostit příští grilování u vás na zahradě?