Nechte si utkat originální doplněk

látka, barvičky, vzory

Také obdivujete ručně tkané koberce či tapisérie? Dnes to není otázka pouze historie a starožitností, ale můžete je mít doma i vy a v současnosti vyrobené. Můžete si tak doma vytvořit jedinečné prostředí, získat unikátní dekoraci, kterou bude každá návštěva obdivovat.

A pozor, půjde vždy o originál, žádný strojově vyráběný kus, který může mít každý. Není to však úplně laciná záležitost, ovšem investice se vyplatí. Podívejte se, co umíme a nabízíme .
Pokud tedy stojíte o originální a jedinečný doplněk, obraťte se na nás. Tkát umíme velmi dobře a rádi vám zhotovíme výrobek dle vašich přání. Ruční tkaní je náš obor, neváhejte toho využít.

Tři techniky, tři možnosti pro váš návrh

Nabízíme tři základní techniky tkaní, s jejichž pomocí vaši zakázku můžeme vypracovat.

· Jednak je to ruční tkaní především tapisérií. Ty možná znáte pod názvem gobelín. Jedná se o dávnou techniku na horizontálních nebo vertikálních stavech. https://www.stormware.cz/prirucka-pohoda-online/Ucetnictvi/Pocatecni_stavy/ V této oblasti pak také nabízíme melírování, což je tkaní barevným materiálem, který se skládá z mnoha tenoučkých nití. Barevné přechody tak mohou být velmi jemné. Pokud máte vlastní návrh tapisérie, tato technika je pro ni jako stvořená.

· Pak je tu druhá možnost, ruční tkaní kilimových koberců. To se provádí rypsovou technikou a je možné podle nejrůznějších návrhů. Lze tkát na horizontálních i vertikálních stavech. Tuto techniku používáme vždy na díla na zakázku.

· Nakonec jsou k dispozici ručně vázané koberce s jednoduchým vzhledem, které jsou vytvořeny na vertikálních stavech.

Jak vidíte, poskytujeme různé možnosti pro vyhotovení vašich zakázek. Záleží tedy na vás, jaké máte požadavky a jaký návrh si přejete zpracovat. Nic pro nás však nebude problém a rádi s vámi prokonzultujeme další postup i cenovou kalkulaci.

tkalcovská dílna, tkadlena