Jak se skrýt uprostřed plání

Někteří z nás určitě nespatřují žádný problém v tom, že se může kdokoliv podívat, na co se dívají, kde jsou, na co klikají nebo co probírají. Některým je to, jak se říká, fuk. Avšak většina z nás, už jen s vědomím, že někde někdo sedí a dívá se, na to, na co se díváme my, se otřepe hrůzou a strachem. Ať už jde o občasné stahování seriálů, anebo mnohem lechtivější zábavy, někdy zkrátka nechceme být vidět. Ale jak na to?
 vpn abstrakt

Někdy pomůže i poskytovatel

V drtivé většině případech, přiznejme si, není zas tak vaše počínání na internetu důležité, aby to stálo za ten ztracený čas a peníze. Mnohdy se jen chcete skrýt z bezdůvodného strachu či zkrátka nechcete být vidět z principu věci. Pokud se bojíte, že si stáhnete jeden díl oblíbeného seriálu a na dveře vám zaklepe FBI, BIS a na okna vám začnou klepat hackeři, kteří jenom číhají na vaše kreditky, jste na omylu. Všechny informace má v prvé řadě po ruce poskytovatel internetu a pokud se nejedná o síť napojenou na nějaký větší kolos, nebude ani onen poskytovatel nijak zvědavý, co vlastně na internetu děláte. Hlavně, že zaplatíte a konec. Samozřejmě, pokud nějaká organizace, která bojuje proti internetovému pirátství zbystří a zachytí někde váš „odraz“, tak pošle poskytovateli dopis a ten jej bez starosti přehodí vám, i s pokutou.
 světlo pod deštníkem

Nechci ilegalitu, chci jen neviditelnost

Řešení nabízí služba pronájmu VPN adres. O co jde? Vytvoří se kolem vás mlha, tedy nějaká privátní síť, která je mnohdy přesměrována z vašeho bydliště například někde do Německa či Ruska, mnohdy čím dál, tím líp, a tím pádem vytváří onu neprostupnou mlhu pro kohokoliv, kdo by rád vysledoval, kdepak vlastně jste a co děláte. Takoví lidé často narazí na to, že se „údajně“ nacházíte často stovky kilometrů od vašeho skutečného bydliště a nevidí ani poskytovatele (často – tedy neměli by, ale kdo ví).
 
Dnes už můžete najít spoustu poskytovatelů VPN služeb, kteří vás rádi za malý peníz zbaví vaší malé paranoie. Co je ale asi největší nevýhoda těchto služeb je omezená rychlost přenosu dat. Anonymita totiž není zadarmo a pokud nechcete být vidět, je třeba se velmi pomalu a tiše plížit.

Posted in Web